اهمال ورسالت ناتمام جمعیت هلال احمر کشور و متولیان بهداشت در برابر جولان بی امان کرونا در خوزستان

استان خوزستان از سوی وزیر محترم کشور در دوازدهم اسفند ماه به عنوان وضعیت ویژه از لحاظ اپیدمی ویروس کرونا و شرایط حاد بیماری در سطح استان اعلام شد.

اهمال ورسالت ناتمام جمعیت هلال احمر کشور و متولیان بهداشت در برابر جولان بی امان کرونا در خوزستان

 

 

اوضاع اسفناک شیوع ویروس منحوس کرونا و گرفتاری تعداد کثیری از هم استانی ها به این بیماری و آمار نگران کننده از درگذشتگان در استان و نیز فشار جان فرسا بر کادر درمان استان هر لحظه بر بحران می افزاید و وضعیت استان خوزستان را تا سر حد انفجار به پیش میبرد.

بااعلام حالت وضعیت ویژه برای استان انتظار آن بود که طبق مصوبات ستاد ملی کرونا باید امکانات کل کشور و استان های دیگر برای مقابله با بیماری به سوی استان خوزستان گسیل می شد لیکن تاکنون هیچ نشانه ای ازاین کمک ها و اقدامات در سطح استان بصورت ملموس دیده نمی شود .تعلل مسئولین امر در سطوح مختلف برای نجات استان از این وضعیت بغرنج جایی بسی شگفتی و حیرت آور است .براستی باید چه بلایی برسر مردمان این سرزمین فرو آید تا خیلی از مسئولین از خواب زمستانی خویش بیدار شوند؟

صدای زجر و درد مردم درمانده و خستگی های کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت مردم چرا گوش هیچ مسئولی را نمی خراشد و وجدان را بیدار نمی کند و دستی را به مدد و یاری نمی رساند؟

دستگاهها وارگانهای امدادی از جمله هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که هم دارای امکانات متعدد و هم دارای تخصص های لازم برای مقابله با بحران ها درشرایط خاص هستند چرا هیچ اقدام قابل مشاهده و ملموسی برای بهتر شدن اوضاع خوزستان نمی کنند اگرسیل و زلزله  امداد می طلبد،بحران ویروس کرونا که به مراتب سهمگین تر و مهلک تر است لازمه ی همیاری مساعی بیشتری از سوی ارگانهای دارای امکانات و نیروهای متخصص از جمله آن هلال احمر را طلب می نماید.  

انتظار میرود تمامی دستگاها و ارگانهای امدادی کشور بویژه جمعیت هلال احمرکشور در سطحی وسیع اقداماتی عاجل برای قطع زنجیری انتقال ویروس و همچنین یاری رسانیدن به کادر درمان استان و بهبود وضعیت بیمارستان های درگیر بیماری همکاری و مساعدت های لازم را با تمامی نیرو و توان خود به عمل آورند.

 

امروز مردمان خوزستان بسان تمامی تاریخ و سرگذشت پر از رنج و درد خود با دشمنی دیگر

و از نوعی دیگردرحال نبرد برای زندگی و ادامه ی حیات هستن و این مردمان نشسته اند به نظاره ومنتظر همت عالی وغیرت مردانی که بسوی آنها بشتابند و یاری دگر و درمانگر دردها و رنج های آنها باشند و از آلام آنها بکاهند.

 

امید است تمامی مسئولان به مر قانون و حسب وظیفه شرعی و ذاتی خویش برای رهایی خوزستان عزیز ازاین وضعیت بغرنج همت گمارده و تمام مساعی خویش را برای رفع بلا از مردمان رنج دیده آن بکارگیرند.

 

در پایان از زحمات و جانفشانی های کادر درمان استان خوزستان تشکر و سپاسی از ته جان مینمایم و از خداوند منان برای آنها پاداشی عظیم و عاقبت بخیری مسئلت  دارم.

 

در پایان خودم و دیگران را به این فرمایش امام معصوم جلب می کنم.

 

امام موسي كاظم عليه السلام:

*إِنَّ لِلّهِ عِبادا فِي الْاَرْضِ يَسْعَوْنَ فِي حَوائِجِ النّاسِ هُمُ الْآمِنُونَ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ مَنْ أدْخَلَ عَلي مُؤْمِنٍ سُرورا فَرَّحَ اللّه ُ قَلْبَهُ يَوْمَ الْقِيامَةِ*

خداوند متعال در زمين بندگاني دارد كه در راه برطرف كردن نيازهاي مردم گام برمی دارندچنين افرادي در روز قيامت در پناه خداوند هستند و بدانيد هركس مؤمني را شاد كند، خداوند، قلب او را در روز قيامت شاد می كند.

امیدوارم همگان به رسالت خود عمل نمایند.

 

 

 سیدآرمان شیرمردی(عضو هئیت مدیره جمعیت هلال احمرخوزستان)