اجاره منزل برای برخی ساکنان مناطق پهنه خطر اهواز

اهواز خبر۱۴؛ استاندار خوزستان از اجاره منزل برای گروهی از ساکنان پهنه خطر اهواز و جابه‌جایی از این مناطق خبر داد.

اجاره منزل برای برخی ساکنان مناطق پهنه خطر اهواز

قاسم سلیمانی‌دشتکی امروز (۱۱ شهریور) در پایان نشست قرارگاه محرومیت‌زدایی ویژه شهرستان اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه خوبی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان و بسیج سازندگی در خصوص مناطقی که در پهنه خطر اهواز قرار دارند، برگزار شد. در این جلسه، به صورت مفصل مباحث مربوط به منطقه حصیرآباد، منبع آب، منطقه الصافی و ۲۰ متری شهرداری مورد بررسی قرار گرفتند.

وی با اشاره به لزوم جابه‌جایی ساکنان پهنه پرخطر افزود: یک‌ مجموعه مسکونی در اهواز با حدود یک هزار و ۶۸۰ واحد مسکونی در حال ساخت است که زمان ساخت این واحدها طولانی خواهد شد.

استاندار خوزستان گفت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، تعدادی از منازل در برخی مناطق اهواز دقیقا در پهنه خطر قرار دارند و ممکن است هر لحظه برای آن‌ها اتفاقی رخ دهد.

وی افزود: قرار است کارگروهی در مدت یک هفته آینده تشکیل شود تا تعدادی از ساکنان مناطقی که در پهنه خطر هستند، جابه‌جا و در منازل اجاره‌ای ساکن شوند.

سلیمانی‌دشتکی گفت: با کمیته امداد امام خمینی نیز صحبت‌هایی شده تا خانه‌هایی برای تعدادی از افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند، اجاره شود و نسبت به جابه‌جایی آن‌ها اقدام شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم همکاری دستگاه‌های اجرایی در این زمینه قوی‌تر شکل بگیرد تا ساخت و ساز واحدهای اصلی که برای جابه‌جایی این مناطق در نظر گرفته شده است، با سرعت پیش برود.

استاندار خوزستان افزود: قرار است در جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی و مدیران استانی این موضوع پیگیری شود تا با اتخاذ تدابیر لازم، در آینده‌ای نزدیک شاهد جابه‌جایی همه ساکنان مناطق پهنه خطر اهواز باشیم.

وی گفت: منازلی که در پهنه خطر قرار دارند حتما باید پس از جابه‌جایی با حکم قضایی تخریب شوند تا دیگر کسی در آن مناطق ساکن نشود./ایسنا