میگویم غیرت بنویسید آبادان

میگویم غیرت بنویسید آبادان

بار دیگر همدلی و غیرت به خیابانهای آبادان  آمده است. در روزهای اخیر شاهد حضور گسترده مردم در خیابان امیری  بودیم که برای دیدن فاجعه ریزش ساختمان متروپل رفته بودند که مورد نقد بسیاری از رسانه ها قرار گرفت ولی به راستی چه چیزی مردم را به صحنه های دردناک همچون ، ریزش آوار  میکشاند سنگدلی؟ کمک رسانی؟ ثبت لحظه های غم انگیز و انتشار آن در شبکه های اجتماعی؟

قطعا غیرمنصفانه است که این حضور را فقط به پای سندگلی و سلفی گرفتن بگذاریم!

مردم حاضر در پشت گیت های انتظامی اگر توانش را داشتند به یاری شهروندانی که در زیر آوار مانده بودند می شتافتند و با تمام قوا به کمک همشهریان  خود می رفتند و از مرگ نجاتش می دادند.

مردم آبادان و خوزستان همانهایی هستند که در هر شرایطی دست از ایثار و از خودگذشتگی، همیاری و کمک به هم وطن خود برنمی دارند و ساکت نمی نشینند .

 همان گونه که در روزهای اخیر شاهد حضور آتش نشانان و گروهای امدادی دیگر برای امدادرسانی در ریزش ساختمان متروپل هستیم، مردم آبادان و دیگر شهرستانها نیز در کنار سایر هموطنانشان مراسم های دعا و نیایش برگزار کردند و کسانی که که صحنه این حادثه درد ناک حضور داشتند شانه ای بودند برای  بارش گریه های بی امان بازماندگان این حادثه غم انگیز

مردم آبادان  هر آنچه در توان داشتند اعم از برپایی هیات های خاص در نیمه های شب و در حین امداد رسانی، با در اختیار گذاشتن وسایل و ماشین های امدادی خود جهت تسریع در امداد رسانی و یا حتی تهیه و تدارک غذا برای امدادرسانان و ...در صحنه این فاجعه به کمک همشهریان خود شتافتند. 

حادثه  غم انگیز متروپل با تمام آسیب ها و ناملایمتی و  ضررهایش، یک وجهه دیگر  و قابل تامل هم داشت و آن روحیه اتحاد، همبستگی غیرت و حس همدلی در خوزستان  بود

مهرداد پرویزی 

مدیر مسئول پایگاه خبری اهواز خبر ۱۴ 

۶ خرداد ماه ۱۴۰۱