لزوم حفظ آمادگی خوزستان در صورت بروز حوادث احتمالی / ضرورت تشدید لایروبی کارون

اهواز خبر۱۴؛ استاندار خوزستان گفت: ستاد مدیریت بحران باید برنامه‌های خود را برای شرایط مختلف داشته باشد تا در صورت رخداد حوادث احتمالی گوناگون غافلگیر نشویم، لایروبی کارون با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها شدت بیشتری پیدا کند و گزارش‌های دبی خروجی سدها مرتبأ به ستاد بحران برسد.

لزوم حفظ آمادگی خوزستان در صورت بروز حوادث احتمالی / ضرورت تشدید لایروبی کارون

علی اکبر حسینی محراب در نشست ستاد مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است؛ بنابراین باید در موارد مختلف آمادگی خود را حفظ کنیم.

به گزارش اهوازخبر۱۴ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، حسینی محراب با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران باید برنامه‌های خود را برای شرایط مختلف داشته باشد تا در صورت رخداد حوادث احتمالی گوناگون غافلگیر نشویم، افزود: لایروبی کارون با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها شدت بیشتری پیدا کند و گزارش‌های دبی خروجی سدها مرتبأ به ستاد بحران برسد.

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی پلکانی از اتفاقات گذشته با پخش مستند و گزارش برای ایجاد آمادگی در مخاطبان گفت: موارد فنی مانند دوربین برای مناطق خاص تدارک دیده شود و مدیران به صورت برخط قابلیت رصد و بازدید اماکن حساس و بحران‌زا را داشته باشند.

استاندار خوزستان افزود: بودجه لازم جهت سیل بندها و مراقبت از اتفاقات احتمالی توسط سازمان مدیریت پیگیری شود.

حسینی محراب با تأکید بر آماده‌سازی سامانه‌های اطلاعاتی ادامه داد: وسایل لازم در جهت امدادرسانی همچون پتو، چادر، فضای اسکان و… مانند مانور آماده شود.

وی گفت: مدیران به صورت مستمر در دسترس باشند؛ شهرداران، دهیاران و بخشداران مشکلات را بررسی و به سمع و نظر ستاد بحران برسانند.