هدایت یک پلنگ از منطقه مسکونی به طبیعت در باغملک

اهواز خبر۱۴؛ معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست با اقدامات حفاظتی، یک قلاده پلنگ را از محل مسکونی در روستایی از باغملک به منطقه امن طبیعی هدایت کردند.

هدایت یک پلنگ از منطقه مسکونی به طبیعت در باغملک

به گزارش پنجشنبه اهواز خبر۱۴ بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، سید عادل مولا بیان کرد: در پی مشاهده یک قلاده پلنگ در روستای طلاور بخش صیدون شهرستان باغملک، کارشناسان بخش محیط زیست طبیعی این اداره کل به محل اعزام شدند.

وی افزود: کارشناسان با انجام اقدامات حفاظتی و پایش مستمر در منطقه و محدوده روستا خروج حیوان از مناطق مسکونی را تسهیل کردند.

مولا گفت: به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به پلنگ و حیوانات اهلی با ایجاد گشت شبانه و توجیه جوامع محلی و راهنمایی‌های پیشگیرانه و پروژکتورکشی در طول شب، گشت شبانه روزی ماموران شهرستان باغملک ادامه دارد. وی افزود: تلاش مجموعه محیط زیست در اولویت دورکردن حیوان بدون آسیب و زنده گیری و هدایت آن به منطقه طبیعی است.

پیش از این، اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از ارائه آموزش‌های لازم به اهالی روستاها برای آسیب نرساندن به حیواناتی که از جنگل به روستاها می‌روند، خبر داد.