کمبود و گرانی مرغ در بازار خوزستان با وجود نظارت‌ها

اهواز خبر۱۴؛ مردم خوزستان با وجود حدود ۴۸۰ مرغداری در استان ، دو ماه است با چالش هایی از جمله موجودی مقطعی، فروش با قیمت‌های نامعقول و در مواردی نبود مرغ کشتار روز مواجه هستند.

کمبود و گرانی مرغ در بازار خوزستان با وجود نظارت‌ها

به گزارش اهواز خبر۱۴، با وجود نظارت‌های مستمر در بازار استان خوزستان، تهیه مرغ کشتار روز با قیمت مناسب یکی از معضل‌هایی است که مردم خوزستان با آن مواجه اند، مرغی که قرار بود پیش از این با قیمت هرکیلوگرم ۷۳ هزار تومان به فروش برسد ، اکنون در برخی موارد تا بالای ۱۰۰ هزار تومان نیز فروخته می‌شود.

پیش از این علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست تنظیم بازار استان اعلام کرده بود: هیچ قیمتی را در استان خارج از قیمت‌های مصوب کشوری نمی‌پذیریم؛ مگر آنکه کالایی هزینه حمل و نقل داشته باشد برای مثال اگر کالایی از استانی دیگر به خوزستان می‌آید هزینه حمل آن به نرخ کالا افزوده شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.  

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مرغ به یک کالای لاکچری تبدیل شود، اضافه کرده بود که: مسئولان نباید اجازه دهند تا مرغ از سفره مردم حذف شود.  

حمید بدوی مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خوزستان نیز در خصوص کمبود مرغ در این استان گفت: میزان جوجه ریزی در خوزستان از اسفند ماه پارسال مناسب نبوده و همین موضوع باعث کاهش میزان مرغ کشتار روز شده، اما این درحالی است که این کمبود باید از استان‌های دیگر برای خوزستان جبران شود.

مسعود باغدار رییس انجمن کشتارگاه‌های طیور خوزستان نیز با انتقاد از زنده فروشی بخشی از تولیدات استان، بیان‌کرد: متاسفانه با استفاده از شیوه‌های مختلف ۳۵ درصد مرغ تولید شده استان زنده فروشی می‌شود و باعث شده تا این میزان از تولید به کشتارگاه‌ها نرسد.  

وی می‌گوید: متاسفانه در حال حاضر قیمت مرغ در استان در حال نوسان است و نبود قیمت مصوب برای این محصول در استان زمینه ساز مشکلات اساسی بازار مرغ محسوب می‌شود.  

با وجود تمام این موارد مردم میتوانند هر گونه تخلف فروش مرغ کشتار روز در واحد‌های صنفی را به شماره ۱۲۴ گزارش دهند.